Koncerty, relacje, rider techniczny - korzystaj z menu po prawej.
aktualności
menu

DRINK BAR w Kaniach Helenowskich.


To był znakomity pomysł, by zaprosić na otwarcie artystycznej części IX Mazowieckiego Pikniku Country toruński zespół dwojga nazw: TEXWAY / DRINK BAR. W niedzielę 15 czerwca o godzinie 16:00 objawili się w tej drugiej postaci, w 50% odmłodzonej.
Zagrali w następującym składzie:
lider zespołu Ryszard Pietraszyński (śpiew, bandżo)
Sławomir Prusakowski (śpiew, gitara akustyczna)
Szymon Wiciński (kontrabas)
Rafał Pietraszyński (mandolina) – zbieżność nazwisk nieprzypadkowa.


DRINK BAR to wersja zdecydowanie bardziej bluegrassowa. Wielkim uznaniem darzę Ryszarda P. za jego wytrwałość w popularyzacji muzyki country. Tak jakoś dziwnie się dzieje, że południe Polski (może wzorem Południa USA) sprzyja rozwojowi zespołów spoza głównego nurtu estradowego, a im bliżej Bałtyku, tym rzadsze ich występowanie.


Uznanie moje tym większe, że fascynację country potrafił przekazać swemu synowi. To znakomicie, że oprócz Janusza Tytmana, pojawił się chłopak, grający na mandolinie. A ponadto w młodszym pokoleniu Ryszardowi udało się odnaleźć muzyka, co gra na kontrabasie z bluegrassowo-western-swingowym zacięciem.


Występ w Kaniach nie należał do łatwych dla DRINK BARu, gdyż został podzielony na dwie części z racji zaplanowanego na 16:30 oficjalnego otwarcia Festynu, po którym nastąpiło wręczanie nagród zwyciężczyniom i zwycięzcom zawodów konnych w stylu western. Osoby, które dopiero po południu dotarły na Piknik, mogły podziwiać najlepszych w tym stylu i zrobić piękne zdjęcia jeźdźczyn i jeźdźców.


Repertuar DRINK BARu to oferta dla wszystkich, niekoniecznie znających się na country. Był w dobrych proporcjach oryginalny bluegrass (Hard Trek Mountain, Old Slow Foot) i własne piosenki (Countrowe misie) oraz utwory instrumentalne. Wiązanka od Wilhelma Tella i dynamiczne wykonanie przeboju Mungo Jerry – „In The Summertime” świadczy o ich poczuciu humoru. Muzyką ściągali na parkiet przed estradą tłum tańczących. Na zakończenie zaśpiewali swój przebój regionalny „Serca z piernika”.(...)


Ewa Dąbrowska